JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Temperatura -1 gradë celsius në Tiranë, qytetari: Plaku po dridhet në karrocerinë e policisë së Lali Lekut
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 20/01/2021 0:30

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Prej disa ditësh, temperaturat në vendin tonë kanë shënuar minimunin e tyre duke shkuar deri në -14 gradë celsius në zonat malore dhe -6 në zonat e ulëta dhhe bregdetare. Edhe Tirana është përfshirë nga ky i ftohtë i acartë dhe me temperatura shumë të ulëta. Por kjo nuk i ka penguar aspak policët e lali Lekut që të vazhdojnë punën edhe tani që temperatura shënon -1 gradë celsius. Një qytetar ka shkruar në redaksinë e JOQ ALBANIA duke treguar sesi një makinë e policisë bashkiake pranë Drejtorisë së Policisë kishte marrë një të moshuar në karroceri dhe po ecte bashkë me të. Qytetari ka shkruar se plaku i moshur po dridhej nga i ftohit i acartë që ka përfshirë Tiranën.

Mesazhi i qytetarit:

Prsh joq. Po kaloja tani te drrejtoria e prgjithshme e policis dhe nje makin e policis Bashkiake kishte mar kte plakun ne karroceri duke ecur ne temperatura -1 Plaku I shkret ishte duke u drridhur. Ora 23:25 targa mjetit AA120MR”