JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Është arrestuar 23 herë, por gjithmonë është arratisur/ Kapet superhajduti shqiptar në Greqi
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 19/01/2021 22:29

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

25-vjeçari shqiptar i njohur me pseudonimin “Tiramola”, është arestuar ditën e sotme për veprën penale të vjedhjes së një lokali në Athinë. I riu konsiderohet si hajduti më i rrezikshëm në Greqi, për shkak të vjedhjeve që ka kryer nëpër bare, dyqane, kuleta, celulare, para, flori edhe çdo gjë të mundshme. Ndërkohë, policia greke ka thënë se “Tiramola” ka nisur aktivitetin e tij në fillim të muajit qërshor të 2020-ës, por edhe pse është arrestuar 23 herë, asnjëherë nuk e ka kaluar pragun e burgut. Sipas mediave greke paratë e vjedhura 25-vjeçari i shpenzonte me kokainë dhe femra

Në njoftimin e policisë thuhet se:

Kohët e fundit, dhe të paktën nga fillimi i qershorit 2020 deri më sot, shërbimi ynë ka identifikuar veprimtarinë kriminale të një personi, i cili kryen sistematikisht vjedhje dhe grabitje në dyqane të ndryshme dhe makina të parkuara si brenda rrethit tonë të policisë si dhe në zona të tjera si Ampelokipi, Sintagma, Kypseli, Akropoli.

Burimi: www.mixanitouxronou.gr| Përktheu dhe ërshtati: JOQ ALBANIA