JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Altin Goxhaj: ‘EDsat Pasha’ e shiti detin te Greku dhe Turku si plaçkë shkëmbimi dhe pazaresh
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 19/01/2021 14:58

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ditën e sotme ministri i Jashtëm grek Nikos Dendias deklaroi se me 12 miljet në detin Jon, Greqia do të zgjerohet me 13 mijë km2. Sipas projektligjit, territori i Greqisë do të zgjerohet me 10%. Ndër të tjera ai e quajti një moment historik votimin e sotëm në Parlamentin grek. Në lidhje me këtë ka reaguar edhe avokati Altin Goxhaj, i cili thekson se çështja e detit është bërë si plaçkë shkëmbimesh dhe pazaresh.

Postimi i plotë i Goxhajt:

Përfundimisht EDsat Pasha na e shiti te Greku dhe te Turku (si plaçkë shkëmbimi) edhe Detin Jon sipas pazareve me Soros dhe Erdogan (kompensim për marëveshjen Turqi-Greqi të ndërmjetësuar nga Rama duke u ofruar Detin Jon). Kush është reagimi i Lylit të Soros dhe SHQYPit? Të vetmit që reaguan ishin një grup patriotësh në 6 Janar ku bilanci përfundoi me Prof. Sazan Gurin e dhunuar me kocka të shembura i cili sapo kish dalë nga spitali me operacion në zemër dhe mund të kish qenë edhe dëshmori i vetëm në mbrojtjen e territorit shqiptar.. Të gjithë heshtin. Koalicioni Për Shqipërinë kundër gjithë kësaj klase politike të poshtër tradhëtare antishqiptare do të futet në Zgjedhje dhe premton se s’do të njohë asnjë zgjerim të Greqisë në Jon sps zgjerimi i Greqisë do të thotë që ne e jona fo të jetë veç një rrip deti sa me bo not me kamardare pasi Greku merr gjithë Jonin (futuni në hartë dhe shihni se si ca ishuj të pabanuar grek greku i quan territor grek dhe merr gjithçka (rrezja 12 milje) në Veri dhe Perëndim të tyre dmth gjithë Jonin. Nëse na mbështet me vota populli do të kundërveprojmë menjëherë duke u tërhequr nga çdo gjykatë Hage dhe nuk do të njohim asnjë zgjerim të Greqisë. Çuarja në Gjykatën e Hagës është 100% gjyq i humbur (sps influenca greke lidhet me edhe me gjeopolitikën dhe Turku ka rënë dakort sikompensim për hallet e veta me Greqinë siç bëri para 100 vjetësh me trojet tona). Ndaj dhe Lyli i Soros çirrej në shkallët e SHQUP para medias “TA ÇOJMË SA MË PARË NË GJYKATËN E HAGËS” ditën që plasi skandali dmth ta humbim sa më shpejt, sps ju e mbani mend 1 dekadë më parë kur u kap me presh në dorë duke na shitur detin Jon te Bakojanis… SPS NE DO DREJTOHEMI NGA NJËMKLASË POLITIKE QË KA QË NË 1941 QË PUNON PËR SERBINË DHE PREJ 1991 TË REKRUTUAR NGA SOROS PUNON PËR GREQINË KUNDËR SHQIPTARËVE! Ja një ndër 101 arsyet pse duhet të votoni në 25 Prill kundër kësaj klase politike tradhëtare dhe armike e paguar kundër shqiptarëve!