JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Dy gola në debutim, Simeone mahnitet nga Luis Suarez
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 28/09/2020 11:01

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Luis Suarez ka realizuar mbrëmjen e djeshme debutimin e tij me fanellën e Atletico Madridit. Sulmuesi nga Uruguai, Suarez, ka përjetuar një debutim ëndrrash me fanellën e bardhekuqe.

33-vjeçari arriti të shënonte dy gola, por shtoi edhe një asist në një ndeshje që e nisi nga stoli. Për paraqitjen e tij, trajneri i Atletico Madrid, Diego Simeone, ka vetëm lëvdata.

Simeone u shpreh:

Dy golat e tij nuk më lënë shumë përshtypje sa më lë asistimi, vrapimet e tij dhe lëvizjet. Suarez e di se çfarë duhet të bëjë; të luajë për skuadrën

Kujtojmë që Atletico Madrid përfundoi ndeshjen ndaj Grandas me një fitore të thellë, 6-1 dhe paraqitja e parë e Suares ka qenë e jashtëzakonshme.