JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Ronaldo shpëton Juventusin nga humbja, barazon i vetëm Romën
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 27/09/2020 22:51

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Sezoni është i ri, Ronaldo vazhdon të jetë i njëjti. Ylli portugez, edhe një herë bëri diferencën në fushë për skuadrën e Juventusit në ndeshjen e sotme ndaj Romës, të vlefshme për javën e dytë të Serisë A. Kampionët e Italisë kanë arritur që të marrin një pikë në Romë në barazimin 2:2, pavarësisht se luajtën me një lojtar më pak për 30 minuta. Roma kaloi e para në epërsi, duke shënuar me Veretout, me anë të një penalltie. Ishte Cristiano Ronaldo ai që u kundërpërgjigj në radhët e Juves, duke shënuar gjithashtu nga pika e bardhë, në minutën e 44’.

Kur mendohej se me këtë rezultat shkohej në pushim, ishte përsëri Veretout ai që gjeti golin për 2-1. Juventus mbeti me një lojtar më pak në minutën e 62’, kur Adrien Rabiot u ndëshkua me kartonin e dytë të kuq, por kjo nuk pengoi ‘Zonjën e Vjetër’ që të gjente golin edhe një herë tjetër dhe të merrte një pikë. Pas një hargimi të bukur nga Danilo, Ronaldo kërceu me me kokë dhe e dërgoi topin në rrjetë për 2-2. Këto dy gola të Ronaldos bëjnë që Juventusi të mos mposhtet në ‘Olimpico’ dhe të marrë një pikë me vlerë. Barazimi sheh Juven të shkojë në katër pikë, kurse për Romën sjell pikën e parë të sezonit.