JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

‘Mposhtet’ ish-kryeministri italian, Berlusconi infektohet sërish me Covid
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 27/09/2020 18:40

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ish-kryeministri i Italisë, Silvio Berlusconi, ka reziltuar sërish pozitiv për Covid-19. raportohet se ai i është nënshtruar testit të dytë, ku ka dalë sërish pozitiv me Covid-19. Si shumë pacientë të tjerë, Ish-kryeministri italian po lufton ende me pasojat e sëmundjes së koronavirusit, veçanërisht lodhjen dhe rraskapitjen fizike, për shkak të së cilës ai ka mbetur i shtrirë në shtrat. Berlusconi aktualisht ndodhet në karantinë në vilën e tij jashtë Milanos me të dashurën e tij, Marta Fascina, e cila gjithashtu doli pozitive për COVID-19.

Ai u shtrua në spital në Milano në fillim të këtij muaji, pasi doli pozitiv për Covid-19 më 3 shtator. Ai iu nënshtrua trajtimit për 10 ditë dhe doli nga spitali San Raffaele më 14 shtator. Mjekët kanë deklaruar se gjendja e tij shëndetësore është e qëndrueshme.

Burimi: dnaindia.com|Përktheu dhe Përshtati: JOQ Albania