JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Dy shpërthime të fuqishme në Lezhë, banorët: Shtëpia u drodh, ishte goditje nga ajri
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 19/01/2021 21:24

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Disa çaste më parë janë regjistruar dy shpërthime të fuqishme, që kanë tronditur Lezhën dhe Shengjinin. Sipas burimeve nga vendngjarja shpërthimet kanë ndodhur brenda një minuti, njëri pas tjetrit. Banorët tregojnë se kanë informuar policinë, por ende nuk ka asnjë informacion se çfarë mund të ketë qenë dhe nga kanë ardhur këto shpërthime që ngjasonin me tsunamit.

Ama ça goditje ishte. Ne po hanim bukë, ishte një goditje e jashtëzakonshme, shtëpia u drodh, dolëm në sekond përjashta. Kur erdhi goditja tjetër, ishte goditje nga ajri, ishte nga ajri dhe kanë shpërthyer në ajër.