JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Shpërthime të fuqishme në Lezhë/ Banorët të alarmuar: U trondit e gjithë zona
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 19/01/2021 21:06

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Disa çaste më parë janë regjistruar dy shpërthime të fuqishme, që kanë tronditur Lezhën dhe Shengjinin. Sipas burimeve nga vendngjarja shpërthimet kanë ndodhur brenda një minuti, njëri pas tjetrit. Ndërkohë, policia e Lezhës është vënë në alarm nga banorët e zonës, të cilët kanë telefonuar menjëherë autoritetet, pasi është tronditur e gjithë zona.

Një banor është shprehur se:

Ishin dy shpërthime të fuqishme, u trondit e gjithë zona!

Ende nuk dihet se çfarë ka ndodhur.

Vijon…