JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Drithëruese! Shitet një shtëpi, bashkë me të edhe ish-pronari i varrosur në oborr
Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 19/01/2021 17:37

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Të shesësh një shtëpi me 3 dhoma është një gjë normale, por që banesa të ketë të varrosur në oborrin e shtëpisë pronarin, kjo është shumë drithëruese. Ky rast ka ndodhur në Middleton afër Leeds, West Yorkshire, ku një shtëpi me 3 dhoma gjumi ka dalë për shitje dhe kap vlerën e 125,000 £ ose 170,000 $. Varrosja e pronarit të shtëpisë në oborrin e ndërtesës ishte dëshirë e të ndjerit i cili ka kaluar të gjithë jetën në atë godinë.

Fotografitë e postuara nga shitësi Manning Stainton tregojnë të gjithë pamjet nga shtëpia, teksa shihet e kompletuar me një dhomë të gjerë, kuzhinë, WC. Shtëpia gjithashtu vjen e kompletuar me panele diellore, xham të dyfishtë dhe një oxhak. Në pjesën e prapme të shtëpisë është një kopsht, që përmban një shtëpi zogjsh dhe varrin e ish-banorit. Mirëpo pas lajmit se kjo banesë ka në oborr një kufomë, shumica e personave që ishin të gatshëm ta blinin banesën janë tërhequr nga vendimi.

Burimi: ladbible.com/Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania