JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Venko Filipçe: Nga dita e enjte kafenetë do të punojnë deri në 21:00
Shkruar nga: A Gjoni | Publikuar më: 19/01/2021 16:19

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Nga dita e enjte do të zgjatet orari i punës për kafenetë dhe restorantet, gjegjësisht ata do të mund të punojnë deri në ora 21:00. Këtë e bëri tw ditur ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, në Facebook. Ai tha se javën e ardhshme mund të ketë lehtësim tjetër të masave.

“Sot në seancë të qeverisë, kemi miratuar propozimin, që nga 21 janari, orari i punës për objektet hotelerike të jetë deri në ora 21:00. Javën e ardhshme pasi ta analizojmë gjendjen epidemiologjike në vend, mund të ketë ketë lehtësim shtesë të masave, gjegjësisht orari i punës së kafeneve të jetë deri në ora 23:00”, ka shkruar Filipçe.

/ts