JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Ka ndërruar jetë veterani i UÇK-së
Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 28/09/2020 17:02

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ka ndërruar jetë veterani i luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sali Morina na Akrashtica e Vushtrrisë. Informacionin e ka bërë të ditur Organizata e Veteranëve të UÇK-së. “Me dhembje të thellë dhe pikëllim, ju njoftojmë për vdekjen e veteranit të UÇK-së, Salih Morina nga fshati Akrashticë. I ndjeri ishte ushtar i Brigadës 142 ZOSH, kurse neve na mbetet t’iu thurim lavde e merita atdhetarëve të tillë! Varrimi bëhet sot në orën 17:00, në varrezat e fshatit Akrashticë. Lavdi e përjetshme”, thuhet në njoftimin e tyre.