JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Mbyllet gjimnazi në Përmet, infektohen me koronavirus 5 mësues
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 28/09/2020 16:43

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

5 mësues të Gjimnazit “Sami Frashëri” në Përmet janë infektuar me koronavirus. Fax mëson se fillimisht ka dalë pozitive një mësuese e gjimnazit dhe më pas u janë bërë tamponët personave me të cilët ajo shoqërohej në ambientet e shkollës. Deri më tani nuk është kryer asnjë tampon tek gjimnazistët. Fatmirësisht asnjë prej tyre nuk ka shfaqur simptoma. Mësimi është pezulluar përkohësisht.