JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Naftëtarët e Ballshit paralajmërojnë grevë urie: Në Tiranë u treguan arrogantë me ne
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 28/09/2020 10:52

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Naftëtarët e Ballshit kanë paralajmëruar sërish protesta. Sokol Dautaj, kreu i Sindikatës se naftëtarëve të bashkuar ka deklaruar për mediat se e provuan zgjidhjen deri në Tiranë, por nuk i priti askush.

Ai tha:

E provuam zgjidhjen deri në Tiranë. Siç kërkuan mjekët dhe takuan ministren duke i dhënë zgjidhje ne nuk na priti njeri. Ministrja Balluku u tregua shume arrogante. Opsionet janë dhënë. Le ta mbyllet nëse nuk duan të filloj punë.

Gjithashtu ata shprehen se greva e urisë mbetet e vetmja zgjidhje.