JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Tragjedia në Ukrainë, flet i mbijetuari i vetëm: U mbuluan në flakë, gjithçka dukej si lojë!
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 28/09/2020 0:45

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një person, i cili është i mbijetuari i vetëm i tragjedisë me 26 viktima nga rrëzimi i avionit në Ukrainë, ka rrëfyer tmerrin e përjetuar. Ai i ka parë të gjithë miqtë e tij të digjen të gjallë, pasi janë mbuluar nga flakët.

Kreu i provincës Kharkiv, i cili foli me të mbijetuarin tha:

Ai na tha se dukej sikur ishte në një lojë dhe se kur u ngrit e pa mikun e tij që digjej. Ai me të vërtetë u përpoq të shuante zjarrin.

Ngjarja e rëndë ndodhi para tre ditësh, teksa avioni ushtarak u rrëzua gjatë një seance stërvitore. Gjithçka është filmuar edhe nga kamerat e sigurisë, dhe janë publikuar pamjet e tmerrshme. Ndërkohë, ende po hetohet për shkaqet e tragjedisë, ndërsa mendohet se e gjitha mund të ketë ardhur nga një defekt i motorit të avionit.

Burimi: theworldnews.net|Përktheu dhe Përshtati: JOQ Albania