JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Hakmarrje ndaj Preng Gjinit? Reagon nipi i Kastriot Reçit: Jam student në Tiranë, s’kam lidhje me ngjarjen
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 27/09/2020 21:45

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Pak ditë më parë prokuroria deklaroi se ka një të dyshuar në lidhje me atentatin ndaj Preng Gjinit në Tiranë, makina e të cilit shpërtheu si pasojë e vendosjes së një lëndë plasëse në pjesën e përparme. Hetimet paraprake çuan në dyshimin se nipi i Kastriot Reçit mund të ishte i përfshirë në ngjarje. Madje për këtë u dhanë edhe detaje se si mund të ishte veshur ai. Në lidhje me këto aludime, nipi i Kastriot Reçit, ka reaguar në një intervistë për BW duke thënë se janë të pavërteta dhe se ai nuk ka lidhje me atentatin në Tiranë. A.Reçi, thotë se është student i Arteve dhe për këtë arsye qëndron në Tiranë.

Ai deklaroi:

Unë jam A.Reçi, nipi i Kastriot Reçit, ku ditët e fundit ka pasur spekulime dhe aludime rreth emrit tim. Unë jetoj në qytetin e Tiranës dhe prej vitesh jam student i Arteve. Prezenca ime në këtë qytet lidhet vetëm me studimet që unë ndjek. E ndjej për detyrë këtë reagim publik, pasi po mundohen të spekulojnë për lëvizjet e mia në qytetin e Tiranës, ku në ato momente unë kam qenë në zonën e Pedonales, pranë Kinema Millenium (lokal N’MES) i shoqëruar me tre studentë të tjerë si dhe ato jashtë Shqipërie, të cilat kanë qenë të planifikuara në kuadër të një projekti multi-kultural muzikor dhe në shërbim të përgatitjes sime profesionale. Dua të shtoj se kam qenë dhe jam i hapur për çdo bashkëpunim me të gjitha organet kompetente të drejtësisë. Dhe dua të theksoj se çdo aludim mediatik, i bërë për prezencën time në vendin e ngjarjes, veshjen time apo lëvizjet e mia në ato orare është bërë me qëllim disinformimit publik dhe përfshirjes sime e të familjes time në një ngjarje të tillë, ku ne nuk kemi lidhje. Mediat dhe portalet janë shprehur se për mua si person është prerë fletë-arresti, por kjo gjë nuk është aspak e vërtetë, pasi jam interesuar dhe autoritetet më kanë thënë se nuk mbajmë përgjegjësi për mediat. Ju lutem, mos përhapni lajme të paverifikuara dhe të paqena, pasi po na përfshini në ngjarje që s’kanë liidhje me mua dhe familjen time.