JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Gareth Bale prezantohet te Tottenhami, por mendjen e ka të thumbojë Realin
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 27/09/2020 14:31

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Gareth Bale është futbollisti i ri i Tottenhamit. Së fundmi ai është prezantuar në Londër dhe ka folur për largimin nga Real Madridi dhe rikthimin tek "Spurs". Uellsiani u huazua për një vit nga madrilenët për tu rikthyer sërish në Premier Ligë. Bale ka dhënë një intervistë për “Sky Sport” ku nuk ka nguruar të thumbojë Realin.

Uellsiani tha:

Jam i lumtur të jem sërish këtu, tek një klub që e dua me gjithë zemrën time. Kam shumë kujtime të bukura këtu dhe ndjehem shumë i lumtur. Unë thjesht dua ta shijoj futbollin. Në Madrid vuajta për pak kohë dhe besoj se të gjithë e panë. Kur nuk je i lumtur është e vështirë të luash në nivele të larta. Unë jam shumë i qetë. Mundohem ta mbaj veten larg mediave. Ndoshta kjo nuk i ka pëlqyer atyre”.